Po. Pro 9th, 2019

VoxBox.cz

Hudba je dar člověku

Nové CD skupiny MAREKs

MAREKs je kapela, která osobitým způsobem interpretuje převážně vlastní hudební tvorbu. V pátek, 29.listopadu proběhl křest prvního alba s názvem “Loutka”. Tři mladí muzikanti ze severu Čech hrají písně s folkovým nádechem a takto uvádějí své nové cédéčko …

Ahoj posluchači, ahoj posluchačko.
Předem bychom Ti chtěli poděkovat za to, že v dnešní zrychlené a internetové době, se najde někdo jako Ty. Člověk, co si najde čas a chuť na to, poslechnout si naše první CD.

Nyní něco málo z historie.
Kapela Mareks vznikla v roce 2016 z členů Marek Zemenčík a Marek Korpáš, kdy zpěvák Marek Zemenčík, oslovil kytaristu Marka Korpáše,
zda by s ním nezkusil něco dohromady, kvůli talentové soutěži Žibřidická
Žabka, na které nechtěl vystupovat sám. V tu dobu, ještě nikoho nenapadlo, že by se z nich mohlo na dlouhá léta stát hudební hrající duo, ale stalo se. Po úspěchu na žabce, kdy si dva puberťáci odnesli první místo v ceně diváka, přišli na to, že se jim spolu hraje dobře a lidem se očividně jejich tvorba líbí. Tak se tedy rozhodli, že v tom hodlají pokračovat a další úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Už po měsíci vystoupili na akci s názvem Tulifest, kde si vysloužili krásné druhé místo, od odborné poroty. Jako cenu jsme obdrželi nahrání písně v profesionálním studiu a tak se jelo natáčet.

Mezitím se nám naskytlo několik skvělých koncertů, jako například s Olgou Lounovou, či Pavlem Calltou. Další a možná i největší úspěch se nám povedl v Jablonci nad Nisou, kde mezi necelou stovkou soutěžících se nám podařilo skončit na místě prvním.

Ještě ale v tu dobu nás nenapadlo, že by mohl přijít tento okamžik, kdy společně budeme držet naše první „vysněné“ album. Po několika koncertech a třech letech společného hraní, bylo na čase něco změnit. Chtěli jsme se zase trochu hudebně posunout a přišlo nám, že dvě španělky už nám nestačí. Proto jsme vyhlásili konkurz na bubeníka, ale nikdo se nepřihlásil. Při cestě na jeden koncert s námi jel i náš kamarád Voty (Jirka Votoček), který v dodávce plácnul, že klidně bude hrát na bicí. Tak jsme se tomu všichni zasmáli a jeli dál, protože jsme věděli, že na bicí v životě nehrál.

Po několika týdnech, kdy se nám žádný bubeník nehlásil, jsme Votymu řekli a „pomalu prosili“, jestli by se na ně nechtěl naučit a hrát s námi. Voty se tedy do toho opřel a skutečně ještě ten měsíc pořídil bicí a pilně se učil. Trvalo nám sice tři měsíce než jsme se sehráli, ale věříme, že Voty byla nejlepší volba. Posuďte sami. Máme za sebou rok společného hraní a tady je výsledek celé práce.

Album Loutka, je pro nás album, které dává smysl. V tom smyslu, že písně jsou v takovém pořadí, v jakém byli stvořeny. Takže posloucháte životní cestu a okamžiky, které prožili členové kapely. Tímto chceme poděkovat
všem, co se na tvorbě alba podíleli a pomohli nám k jeho vzniku.

Nejvíce děkujeme:
ONDROVI SALÁKOVI za zvuk a mastering
JÄRGEN FAMILY za poskytnutí prostor k nahrávání a dlouholetou spolupráci.
RODINNÝM PŘÍSLUŠNÍKŮM A PŘÁTELŮM za podporu při cestě za snem.

Za kapelu MAREKs
Marek Zemenčík (kytara, zpěv)
Marek Korpáš (elektrická a akustická kytara)
Jiří Votoček (bicí, cajon)

Přejeme skupině MAREKs hodně štěstí, inspirace, fanoušků a úspěch nového CD. Kluci do svých písní vkládají i kus sebe, své duše a hrají na svých koncertech pro lidi, pro radost, a naprosto skvěle!

https://bandzone.cz/mareks

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Archivy