Po. Pro 9th, 2019

VoxBox.cz

Hudba je dar člověku

O projektu

Voxbox je nový web pro hudebníky, skladatele, textaře jakékoliv úrovně a všech žánrů. Zapojte se také. Stačí poslat text písně, nebo odkaz na Youtube a vznikne stránka vaší prezentace včetně odkazů, kontaktů. I fotografií, budete-li chtít. Chceme nejen zviditelnit každý záznam, každou kapelu či text, ale i přiblížit lidem tvorbu všech muzikantů, které hudba opravdu baví a rádi své skladby představí veřejnosti.

V rámci rozvoje projektu Voxbox jsme zařadili také rubriku “Aktuálně“. Může a bude do ní vloženo vše, co se muziky týče, především žhavá témata v podobě informací o nových akcích skupin a dalších hudebníků, o vydaných albech, písních, klipech, o změnách v sestavě, nebo jiných aktualitách ze branže. Rubrika je vhodná také na prezentace chystaných koncertů a vystoupení.

Pro zaslání informací nejen do zmíněné rubriky využijte kontaktní formulář.

Hudba je nejkrásnějším projevem lidského cítění a vnímání světa. Tóny rozechvívají lidskou duši. Dokáží vyvolat vzpomínky, rozesmát, rozplakat, vyvolávají emoce. Vnímavý člověk dokáže zapomenout na to, co ho trápí a poddá se úchvatné síle melodie. Stránky našeho projektu se zaměřují novým stylem na tvůrčí linii a nápady, které by neměly zapadnout na dno posledního šuplíku.

Pod názvem Casiopea vznikl v roce 1992 hudební projekt té doby. Projekt tvorby a hry na klávesové nástroje. Jde nejen o soubor písní, které vznikaly hluboko v duši člověka, kdy obzor vědomí dal vzniknout romantickým a smutným baladám, ale i rozpustilým a veselým písním o životě vůbec. Písně převzaté, ale i vlastní tvorba činí tuto aktivitu jedinečnou.

Je rok 2020 a vzniká nové rozšířené pojetí: Projekt Voxbox. Obsahuje díla velikánů, ale i všech lidí, kteří doma, v práci, garáži, ve škole, ve studiu i zkušebnách tvoří a skládají hudbu i texty, dělají zkrátka muziku a jakoby nadneseně popisují touhy každému vlastní. Touhu po lásce, štěstí, po domově. Cílem je zanechat světu jedinečný odkaz nevědeckého chápání lidského vědomí, vždyť díky hudbě lze namalovat duši.

Máte vlastní skladby, texty, melodie? Vložte je také na stránky Voxbox. Více informací je zde.

Voxbox nejen na virtuálních strunách svých webových nástrojů otevírá brány internetových stránek, aplikací, zábavy, tance a obecného veselí. Vždy s dobrou náladou a písní na rtech. Je čas vložit ruce znovu do kláves a připomenout světu kouzlo nejen moderních, téměř zapomenutých písní, ale i odhalit naprosto nové, neznámé a líbivé skladby nadějných autorů. Vždyť hudba je dar člověku.

Voxbox je webový prostor nejen pro skladatele, textaře, muzikanty.

Radovan Bazger

Archivy